Ove godine navršilo se 75 godina postojanja i rada Šahovskog kluba „Crvena Zvezda“, koji je te davne 1946. godine bio i jedan od osnivača Sportskog društva „Crvena Zvezda“. Decenije koje su za nama iznedrile su brojne šampione, majstore i velemajstore koji su branili boje našeg kluba , našeg grada i naše zemlje. U čast tog velikog jubileja, ove jeseni ( septembar / oktobar ) održaće se revijalni meč i bratimljenje našeg kluba i šahovskog kluba „Spartak“ Moskva u kome će, pored šahista Crvene Zvezde i Spartaka, učešće uzeti i predstavnici javnog i političkog života Republike Srbije i Ruske federacije. Revijalni meč i bratimljenje dva kluba biće održano u pres centru stadiona „Rajko Mitić“, našoj popularnoj Marakani. Konačan termin objavićemo naknadno, iz dobro poznatih razloga uzrokovanih vanrednim stanjem širom planete.